Region Bodrum - wakacje już od 1030 zł

Na wakacje: Region Bodrum, Turcja

Przewodnik turystyczny: Turcja/ Turcja Egejska/ Region Bodrum

Słonecznie
20°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
brak
Ciśnienie:
1013 hPa
Wiatr:
6 km/h100°
Jeden z najbardziej znanych i najciekawszych rejonów wypoczynkowych Turcji. Błękit morza i bezkresnego nieba, nasycona kolorami przyroda, zapewniają doskonały i beztroski wypoczynek. Bodrum i Milas oraz wiele turystycznie rozwiniętych miejscowości to miejsca, z których każde ma zupełnie inną atmosferą, oferując najprzeróżniejsze, bardziej lub mniej wymyślne atrakcje.

Geografia Bodrum – wycieczki objazdowe

Region wypoczynkowy Bodrum obejmuje malowniczy półwysep Bodrum oraz żyzne tereny w głębi lądu. Krajobraz jest bardzo urozmaicony. Składają się nań pasma górskie: Batı Menteşe Dağları, Yaran Dağı i częściowo İlbir Dağı, równiny - zwłaszcza w okolicach miasteczka Muğla, wrzynające się w linię brzegową zatoki i wapienne, przypominające klify, wzniesienia.

Turcja Egejska - historia

Wybrzeże Bodrum było ojczyzną wielu kultur i cywilizacji. W starożytności na tych terenach dominowali Kariowie i Grecy, później piętno swe odcisnęli Rzymianie, Bizantyjczycy, a wreszcie Turcy. Do 1923 roku Półwysep Bodrum był zamieszkany głównie przez ludność grecką. Takie bogactwo wpływów nie mogło nie pozostawić śladu w architekturze i sztuce.
Szlakiem historii można wędrować odwiedzając nie tylko duże miasta (Bodrum, Milas), ale i małe, nieraz nawet trudne do odnalezienia miejscowości. Starożytne lokalizacje: Euromos, Labranda, Iassos, Stratonikea, bizantyjskie twierdze (Bodrum, Peçin Kalesi), muzułmańskie meczety, których multum w każdym miasteczku, ruiny greckich domów i klasztorów, stwarzają ogromne możliwości dla wszystkich aktywnych i żądnych wrażeń turystów.

Region Bodrum - atrakcje turystyczne

 • Bodrum - miasto z wielowiekową historią, znajdował się tu jeden z 7 cudów świata, Mauzoleum, do dziś zachowały się jedynie jego niewielkie fragmenty.
 • Muğla - rolnicze miasto, emanuje prowincjonalną atmosferą i spokojem, warto obejrzeć dwa karawanseraje i XIV-wieczny meczet.
 • Milas - miasteczko ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji od zabytków począwszy, a na kolorowym bazarze i przytulnych kafejkach skończywszy.

Ośrodki turystyczne na wakacje

 • Gumusluk – spokojna miejscowość, chętnie odwiedzaną przez turystów poszukujących odprężenia i ciszy.
 • Bodrum – tętniące życiem zarówno w dzień, jak i w nocy, oferuje znakomite plaże i doskonałą zabawę.
 • Akyarlar – miejscowość oferuje sympatyczną i spokojną atmosferę, wygodną plażę oraz kameralne tawerny i restauracje.

Region Bodrum - sporty i rekreacja

 • Najpopularniejsze są sporty wodne: nurkowanie, rejon słynie ze szkół nurkowania głębinowego i windsurfing (świetne warunki w Turgutreis).
 • Paragliding i wiele innych wariantów aktywnego wypoczynku oferowane są przez nadmorskie miejscowości jak np. Gumbet, Bitez, Akyarlar, Gümüşlük.
 • Półwysep Bodrum, zatoki Güllük i Gökova, oraz mniejsze, malownicze zatoczki, wyspy i wysepki - to wymarzona przestrzeń dla żeglowania. Nic dziwnego, że region ten poszczycić się może ciekawą ofertą słynnych Błękitnych Rejsów.
 • Nie lada przeżyciem będzie również męczące, ale dostarczające niezapomnianych wrażeń jeep safari oraz przjażdżki konne po okolicy

Polecane miejsca na wczasy: Kemer

Region Bodrum, Turcja - prognoza pogody

 • Słonecznie
  36°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  brak
  wilgotność:
  46%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1013hPa
  wiatr:
  318° 15 km/h
  wsch. słońca:
  06:39
  zach. słońca:
  19:42
 • Słonecznie
  min.24°C max.35°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  250° 17 km/h
  wsch. słońca:
  06:40
  zach. słońca:
  19:41
 • Słonecznie
  min.23°C max.33°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  239° 13 km/h
  wsch. słońca:
  06:41
  zach. słońca:
  19:40
 • Słonecznie
  min.23°C max.31°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  264° 14 km/h
  wsch. słońca:
  06:41
  zach. słońca:
  19:38
 • Słonecznie
  min.22°C max.32°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  250° 14 km/h
  wsch. słońca:
  06:42
  zach. słońca:
  19:37

Region Bodrum - klimat w Turcja